content top
Pieluszki Beaming Baby – wybieraj ekologicznie

Pieluszki Beaming Baby – wybieraj ekologicznie

Korzystanie z pieluszek wielorazowych było popularne raczej w ubiegłym stuleciu, po czym zastąpiły je znacznie wygodniejsze i mniej wymagające pieluszki jednorazowe. Ich rynek rozrósł się naprawdę szybko, przekonując do siebie naprawdę wielu rodziców, jednak w ostatnich latach nawet najbardziej zagorzali zwolennicy tego rozwiązania zaczęli zauważać w nich pewien problem. Pieluszki jednorazowe potrafią mocno podrażnić skórę dziecka. Nieprzyjemny, lekko chemiczny zapach ukryty pod aromatem pudru, ciężka po nasączeniu pieluszka która nie przepuszcza powietrza, gromadzące się tuż przy wrażliwej skórze dziecka bakterie, czy wreszcie brak informacji co do szkodliwości pieluszek dla środowiska sprawiły, że wielu rodziców wraca dziś ponownie do pieluszek wielokrotnego użytku. A gdyby tak możliwe było połączenie obydwu rozwiązań?

Pieluszki ekologiczne Beaming Baby

Wykonane z bawełny i skrobi kukurydzianej, wolne od GMO, perfum, wybielaczy, substancji nawilżających, szkodliwych związków chemicznych, formaldehydu, ftalanów, chloru, lateksu – opis, który brzmiący jak raj dla wielbicieli rozwiązań ekologicznych to pierwsza rzecz, jakiej można spodziewać się po pieluszkach Beaming Baby. Produkowane tak, by zapewniały dziecku pełną ochronę i bezpieczeństwo przez cały dzień, ekologiczne pieluszki jednorazowe zdecydowanie odpowiadają na potrzeby współczesnego, świadomego własnego wpływu na środowisko społeczeństwa. Maluchy, które niejednokrotnie cierpią z powodu odparzeń, podrażnionej skóry czy nawet atopowego zapalenia skóry nie czują się najlepiej w tradycyjnych pieluszkach jednorazowych, które choć wyglądają naprawdę estetycznie i doskonale maskują nieprzyjemne zapachy kryją w sobie cały szereg nie do końca bezpiecznych substancji.

Czy ekologiczne pieluszki są tak samo chłonne, jak inne produkty na rynku?

Pytanie to może nasuwać się każdemu, kto po raz pierwszy styka się z pieluszkami ekologicznymi i widzi, że materiałem absorbującym mocz i wszelkie płyny jest tu miazga papierowa. W praktyce jednak warstwa chłonna przypomina swoją konsystencją bawełnę i jest dodatkowo wspierana przez skrobię kukurydzianą oraz bezpieczne i naturalne kulki żelujące z poliakrylanu sodu, które gwarantują nieprzemakalność pieluszki nawet do 12 godzin. Tego typu naturalne rozwiązania są oczywiście nieco droższe, niż komercyjne środki sztuczne stosowane przez popularne marki, jednak są też znacznie bezpieczniejsze dla ogólnego zdrowia i samopoczucia malucha.

Najważniejsze zalety pieluszek Beaming Baby

Wykorzystanie celulozy, bawełny i skrobi kukurydzianej w pieluszkach to nie jedyny powód, dla którego Beaming Baby zyskały tak ogromną popularność wśród rodziców. Ekologiczne pieluszki nie wykorzystują chloru do bielenia celulozy – tu wykorzystuje się nadtlenek wodoru, który działa równie dobrze, ale nie pozostaje w pieluszce negatywnie oddziałując na skórę dziecka. Dodatkowo pieluszka nasączona jest naturalnymi olejkami Ylang Ylang oraz ekstraktem z rumianku, które wpływają na wysuszanie pieluszki i działają przeciwbakteryjnie, a jednocześnie tworzą warstwę ochronną dla pupy malucha i zapobiegają przed jej podrażnieniem.

Producenci pieluszek pomyśleli także o kwestiach ekologicznych! Pieluszki Beaming Baby rozkładają się w znacznym stopniu w mniej niż 4 lata, co porównując do co najmniej kilkudziesięciu lat szacowanych dla tradycyjnych pieluszek jednorazowych jest naprawdę dobrym osiągnięciem. Nawet system zamknięcia pieluszki został tu zmieniony z myślą o kwestiach środowiskowych. Zamiast szkodliwego kleju mamy więc rzepy z polipropylenu, które można odczepić przed wyrzuceniem pieluszki do kompostu i tym samym zagwarantować rozkład wszystkich pozostałych jej elementów.

Bezpieczny i zdrowy maluch, który nie cierpi przez pierwsze lata swojego życia z powodu ciągle odparzonej i podrażnionej pupy? Pieluszki ekologiczne to zdecydowanie rozwiązanie warte uwagi.