content top
Kross Hexagon Mini – rower dziecięcy na każdą okazję

Kross Hexagon Mini – rower dziecięcy na każdą okazję

Wybór roweru dla dzieci często ograniczony był do wyboru właściwego rozmiaru i ewentualnie koloru w zależności od tego, czy docelowo był prezentem dla dziewczynki czy chłopca. Trudno było doszukiwać się tu wysokiej jakości, zróżnicowania budowy pod względem stylu jazdy czy też zwracania uwagi na jakość piasty, hamulców czy manetek. Od kilku dobrych lat trend ten zaczyna się jednak zmieniać, a na rynku pojawia się coraz więcej rowerków z daleka przypominających miniaturowe wersje rowerów dla dorosłych. Wytrzymałe ramy, koła przystosowane do jazdy w terenie, przerzutki dające realną możliwość zmiany trybu jazdy, czy hamulce typu v-brake z pewnością dodają rowerom dziecięcym uroku i charakteru. Jeden z najpopularniejszych przedstawicieli grupy, Kross Hexagon mini, to rower prawdziwie uniwersalny i dopasowany do potrzeb najmłodszych pod każdym kątem. Czy faktycznie sprawdzi się na każdą okazję?

20 calowa jazda terenowa

Dzieci uwielbiają czuć się na rowerach jak dorośli i niejednokrotnie naśladują to, co widzieli u starszych uczestników drogi. Swoją jazdą niejednokrotnie wybiegają poza ubite ścieżki w parku, chcąc przetestować swoje możliwości na ścieżkach żwirowych czy nieubitych ścieżkach leśnych. Nawet w przypadku wyprawy z rodzicami starają się jeździć tak, by nie odbiegać od nich stylem jazdy czy narzuconym tempem. Efekt? Rower taki jak Hexagon Mini jest dla nich strzałem w 10. Warto zastanowić się nad jego zakupem – obecnie dostępny jest w promocyjnej cenie na stronie sklepu PM Bike.

Choć nie mamy tu amortyzatora w przednim widelcu, konstrukcja roweru jest na tyle wytrzymała i elastyczna, że jazda po trudniejszym terenie nie powinna przynieść większego problemu żadnemu maluchowi. 20 calowe koła z dużym bieżnikiem dają całkiem niezłą przyczepność w każdych warunkach, a hamulce v-brake zdecydowanie dobrze zastępują te, które w omawianej półce cenowej wkładano dotąd do mechanizmu pedałów. Zwiększenie bezpieczeństwa? Na pewno. I to wcale nie dużym kosztem.

Komfort jazdy dla każdego

Hexagon Mini promowany jest właściwie jako rower chłopięcy, jednak z ciekawą kolorystyką i wygiętą ramą z powodzeniem sprawdzi się także dla dziewczynek. Wykonana z Aluminium konstrukcja, wzmocniona stalowym widelcem i wytrzymałą kierownicą sprawdza się doskonale przy przewrotkach czy upuszczaniu roweru na ziemię, a jednocześnie nie przeszkadza w utrzymaniu równowagi przez zbyt ciężką w stosunku do dziecka wagę. Geometria z obniżonym przekrokiem to też doskonałe zabezpieczenie w sytuacjach nagłego zeskakiwania z siodełka, które na tym etapie może zdarzać się dzieciom dość często, czy to w momencie zagrożenia czy też w ramach chęci szybkiego porzucenia roweru i dołączenia do zabawy na podwórku.

Omawiając komfort jazdy nie sposób zapomnieć także o zastosowanym tu 6-biegowym napędzie z przerzutką tylną Shimano Tourney i obrotową manetką Revoshift. Trudno oczekiwać, by dziecko zrozumiało w pełni mechanizm działania przerzutek, ale na tym etapie warto wprowadzać je już do dorosłego kolarstwa i osprzęt Shimano robi to naprawdę dobrze. Co więcej, obrotowa manetka jest doskonałą opcją dla dzieci, których małe dłonie znacznie lepiej poradzą sobie z tego rodzaju zmianą biegów. W tym miejscu warto wrócić też do hamulców, których klamki zostały pomniejszone tak, by dziecięca rączka poradziła sobie z hamowaniem bez większego problemu.

Kross Hexagon Mini

Kross Hexagon Mini – rower dziecięcy na każdą okazję

Ze znacznie szerszym dostępem do ciekawych rowerów dziecięcych trudno dziś wybrać ten, który spisze się optymalnie w przypadku każdego dziecka. Choć można kłócić się, że na tym etapie niewielką różnicę robi zastosowanie lub pominięcie amortyzatorów, wbudowanie lepszego zestawu przerzutek czy odpowiednie wygięcie ramy, już krótka obserwacja rynku pozwala myśleć, że to właśnie w kierunku bardziej dorosłych modeli starają się dziś dążyć wszyscy producenci.

Z jakim skutkiem? Hexagon Mini, choć dopasowany do młodszych odbiorców, z powodzeniem sprawdzi się na każdej trasie i przyniesie dziecku nie tylko dużo radości, ale i przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo i komfort jazdy. Nawet bez amortyzatorów (dzięki którym jego konstrukcja jest znacznie lżejsza), rower świetnie radzi sobie z drobnymi nierównościami i przeszkodami, przez co nadaje się zarówno do jazdy po mieście i pokonywania kolejnych krawężników, jak i jazdy po mniej ubitych ścieżkach. Jednym słowem Hexagon Mini to rower na każdą okazję.