content top
Z VIbe – Sprawdź dlaczego jest on polecany przez logopedów!

Z VIbe – Sprawdź dlaczego jest on polecany przez logopedów!

Pomoce dydaktyczne wspomagające dziecko w terapii zaburzeń mowy odgrywają ogromną rolę i są wprost nieocenione. Stanowią niezastąpione akcesoria podczas ćwiczeń podejmowanych także poza gabinetem logopedycznym. Stosowanie ich skutecznie zachęci malucha do pracy nad prawidłową artykulacją głosek. Można z nich korzystać nie tylko w przypadku pojawienia się zaburzeń, ale również podczas naturalnego procesu uczenia się wymowy przez małe dzieci. Rynek oferuje wiele różnych pomocy i akcesoriów logopedycznych, które stanowią profesjonalne wsparcie nie tylko dla logopedów, neurologopedów, wychowawców, ale również  rodziców. 

Czym jest wibrator logopedyczny Z – Vibe?

Wibrator logopedyczny Z – Vibe jest niezwykle popularną pomocą wykorzystywaną przez logopedów. Wyposażony jest w elastomerową rączkę i ma wielkość długopisu. Jest niezwykle wygodny w użyciu. Służy do masażu sensorycznego wewnątrz i na zewnątrz jamy ustnej, przy użyciu specjalnych szpatułek o różnej strukturze powierzchni. Gładkie gryzaki przeznaczone są do ćwiczeń stabilności i siły żuchwy. Niektóre szpatułki posiadają także włoskowatą powierzchnię. Natomiast najbardziej popularnymi są te z paskami na jednej i aktywizującymi wypustkami na drugiej stronie oraz z paskowaniem podłużnym, które służą zaokrągleniu warg i ich protruzji, co odgrywa niezwykle istotną rolę przy wymawianiu wielu głosek w języku polskim, takich jak: sz, o, u, dż, cz. 

Z jakich elementów składa się wibrator logopedyczny Z – Vibe?

Wibrator logopedyczny Z – Vibe składa się ze szpatułki probe, włącznika – pokrętła, znajdującego się u dołu narzędzia. Wykonany jest z twardego tworzywa, dlatego cechuje się niezwykłą wytrzymałością. Działa z wysoką częstotliwością 7000 cykli i niską amplitudą 0,03 milimetrów. Wymiana końcówek urządzenia jest prosta i wygodna, dlatego każda osoba bez problemu może poradzić sobie z jego obsługą, uruchomieniem i wyłączeniem. Zasilany jest specjalną, bardzo wytrzymałą baterią patentową, którą można kupić w sklepach z produktami firmowymi. 

Jakie zalety posiada wibrator logopedyczny Z – Vibe?

Wibrator logopedyczny Z – Vibe jest profesjonalnym urządzeniem, które zostało opracowane  przez amerykańskich specjalistów specjalnie z myślą o terapii zaburzeń mowy, zaburzeń sensorycznych, masażu całej jamy ustnej, terapii proprioceptywnej, wspomaganiu terapii rotacyzmu, czyli błędnej artykulacji głoski r oraz nauce karmienia. Jest popularnym i niezwykle często wykorzystywanym urządzeniem w terapii zaburzeń mowy. Posiada wiele zalet z tego względu stosowany jest jako pomoc logopedyczna przez specjalistów na całym świecie. Można go wykorzystywać do masażu wibracyjnego nie tylko języka i warg, ale również policzków oraz innych części jamy ustnej. Stanowi skuteczną pomoc przy leczeniu różnego rodzaju zaburzeń mowy u małych dzieci. Obecnie zalicza się go do podstawowych narzędzi logopedycznych, ponieważ przynosi szybko zauważalne efekty. Pomaga w nauce wymowy najtrudniejszych głosek, dzięki czemu zapobiega wielu problemom, również w nauce pisania, gdyż błędy popełniane przez dziecko podczas wymawiania słów często skutkują  niewłaściwą pisownią. Poza tym wibrator logopedyczny Z – Vibe przekształca żmudną naukę w doskonałą zabawę.

Jak działa wibrator logopedyczny Z – Vibe?

Wibrator logopedyczny Z – Vibe po uruchomieniu  wprowadza w drgania tę część jamy ustnej, do jakiej zostanie przyłożony. Producenci zalecają stosowanie urządzenia przez logopedów i neurologopedów. Nieocenioną zaletą wibratora logopedycznego Z – Vibe jest możliwość dwustronnego wykorzystania. W tym celu nakręca się szpatułki z dwu stron, na przykład szpatułkę probe do masażu środka języka dla prawidłowego wypowiadania głosek miękkich, a z drugiej strony szpatułkę fine, którą będziemy prowadzić wzdłuż bruzdy środkowej dla kształcenia właściwego wybrzuszania. 

terapia sensoryczna

Dlaczego warto zaopatrzyć swoje dziecko w wibrator logopedyczny Z – Vibe?

Ze względu na wiele zalet wibratora logopedycznego Z – Vibe każdy rodzic powinien zaopatrzyć swoje dziecko w tego rodzaju urządzenie. Jest ono przydatne nie tylko w przypadku pojawienia się jakichkolwiek nieprawidłowości w nauce wymowy, ale również podczas naturalnego procesu kształtowania się mowy malucha. Dzięki niemu rodzic może uniknąć problemów, które ewentualnie skutkowałyby koniecznością udania się do logopedy i podjęcia terapii. Poza tym wibrator logopedyczny to doskonałe urządzenie służące nie tylko ćwiczeniom, ale także zabawie. Dziecko bawiąc się nie ma świadomości zdobywania nowej umiejętności prawidłowej artykulacji głosek.